Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje


Wizyta w Polsce prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego
W dniach 26 lutego - 15 marca bedzie przebywał z wizytą w Polsce prof. Julian Eugeniusz Kulski - syn "wojennego" prezydenta Warszawy, Juliana Spitosława Kulskiego (przedwojennego wiceprezydenta miasta Warszawy, zastępcy i przyjaciela Stefana Starzyńskiego; po aresztowaniu Starzyńskiego przez Gestapo, 27 października 1939 roku, Julian S.Kulski dotrzymuje przysięgi złożonej wcześniej Prezydentowi, że miasta nie opuści i przez całą okupację trwać będzie na tym trudnym i niebezpiecznym stanowisku).

Julian Eugeniusz Kulski, uczestnik Powstania Warszawskiego, wielki patriota, obecnie jeden z wybitniejszych amerykańskich architektów, autor wielu książek i publikacji. Przyjazd związany jest m.in. wydaniem jego książki "Dziedzictwo Orła Białego", w której w autobiograficzny a zarazem bardzo ciekawy sposób opisuje swoje losy. W Warszawie planunowane jest nagranie audycji dla PR1, wizytę w TVP, wieczór autorski w Klubie Księgarza (3 marca o godz. 17:00) połączony z konferencją prasową. Prof. Kulski odwiedzi też Kraków, Sandomierz, Toruń, Bydgoszcz i Lublin.


"Dziedzictwo Orła Białego" to fascynująca, prawdziwa historia Juliana E. Kulskiego, młodego żołnierza podziemia i bohatera Powstania Warszawskiego, który dzięki ogromnej pasji, inteligencji oraz darowi nawiązywania przyjaźni stał się jednym z czołowych architektów Ameryki. Jako konsultant Banku Światowego odwiedzał najodleglejsze zakątki świata, spotykał na swej drodze królów, szejków i prezydentów. Jako człowiek o nieposkromionej energii przyciągał niesamowite zdarzenia i intrygujące okoliczności, wierząc jednak w przeznaczenie, o czym w pasjonujący sposób opowiada w swojej książce. Arcybogaty i sensacyjny życiorys zilustrowany licznymi fotografiami jest materiałem na kilka filmów (i książek!). Książka została poprzedzona przedmową Jana Nowaka-Jeziorańskiego.


Zarówno pierwszy rozdział, opisujący wojenne zmagania bohatera, jak i opisy jego powojennych losów wciągają jak najlepszy thriller. Kiedy już zacznie się czytać jego książkę, nie można się od niej oderwać.
- napisał we wstępie Jan Nowak-Jeziorański

3 marca (w swoje urodziny) profesor Kulski spotka się z Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz Waltz, przewidziana jest też krótka konferencja prasowa z udziałem mediów oraz oficjalne spotkanie w Muzeum Powstania Warszawskiego, połączone z prezentacją książki.

Julian Spitosław Kulski - Prezydent Walczącej Warszawy

Multimedia