Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Obchody Jubileuszu 75-lecia Teatru Syrena
Rok 2020 jest w Teatrze Syrena rokiem Jubileuszowym. W lipcu 1945 roku Teatr zainaugurował swoją działalność, najpierw w Łodzi, by po trzech latach przenieść się do Warszawy do obecnej siedziby. Od dnia powstania kontynuował wspaniałe tradycje warszawskiej przedwojennej rewii i kabaretu, zarówno jeśli chodzi o repertuar, jak i grono artystów, którzy współtworzyli jego pierwszy zespół. Syrena przez lata była teatrem wielkich gwiazd, zapisała się też w historii jego scena szczególnie związana z Warszawą.

Zapraszamy na jubileuszowe wydarzenia:
- 26 września, godz. 16:00 – wernisaż wystawy „Artyści Syreny. Od 20-lecia do roku 20-go”. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia z archiwum Teatru Syrena, dokumentujące jego działalność od powstania do lat ostatnich. Motywem przewodnim będą postaci artystów związanych w różnych okresach ze sceną przy Litewskiej, dzięki którym bogate tradycje warszawskiego teatralno-rewiowego międzywojnia przetrwały do dziś. Wystawie towarzyszyć będzie katalog-książka jubileuszowa. Wystawa będzie udostępniona dla widzów przez najbliższe miesiące zarówno w trakcie spektakli, jak i w ciągu dnia. Wystawa powstała w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

- 26 września, godz. 16:00 – przy okazji wystawy zostanie odsłonięta tablica poświęcona założycielom Teatru Syrena, Jerzemu Jurandotowi i Stefanii Grodzieńskiej.

Cykl spotkań poświęconych historii Syreny i jej artystom:
- 27 września, godz. 16:00 „Hanka Bielicka w Syrenie i nie tylko”, prowadzenie Teresa Drozda
- 3 października, godz. 16:00 „Musical w Syrenie – jak to się gra? Spotkanie z aktorami Syreny”, prowadzenie Jacek Mikołajczyk
- 24 października, godz. 16:00 „Dodek i Dudek”, prowadzenie Roman Dziewoński.

- 5 października, godz. 19:00, premiera filmu „Hallo Syrena, czyli premiera się odbędzie” w reż. Joanny Drozdy. Film to mockument, nakręcony w ramach obchodów Jubileuszu 75-lecia Syreny. Jego fabuła osnuta jest wokół realizacji jubileuszowej gali w Syrenie, której realizacja niespodziewanie zamienia się w kryminał. W filmie występują aktorzy Teatru Syrena. Film będzie dostępny na kanale YouTube. Zakłada udział widzów, którzy będą mogli wybierać pomiędzy różnymi zakończeniami wątku kryminalnego.

Więcej na stronie Teatru >>>